Z GUMĄ NA WIOSNĘ

rozciągnij czas i zrób coś dobrego dla siebie 😊

Trenowanie z użyciem gum oporowych to znakomita propozycja dla osób początkujących. Każdy kto chce zacząć trenować powinien mieć bezpieczny punkt zaczepienia na początek. Najlepiej odezwać się do doświadczonego trenera. Nie każdy jednak może sobie na to pozwolić ze względu na różnego rodzaju ograniczenia. Kolejnym punktem odniesienia byłby rodzaj aktywności jaka najbardziej nam odpowiada. Trzecim punktem będzie sprzęt, czyli środowisko w jakim będziemy mobilizować nasze mięśnie i układ sercowo naczyniowy do wzmożonej pracy.

Gumy oporowe są najtańszym sprzętem do trenowania oraz najłatwiejszym do przechowywania i przenoszenia. Ćwiczenia z gumami świetnie mobilizują całe ciało w taki sposób który zapobiega kontuzjom. To bardzo sprytne narzędzie treningowe które zmusza cię do kontrolowania swoich mięśni podczas ruchów, a w trudniejszych pozycjach jest dla nas łaskawsze. Musimy wygenerować więcej mocy na rozciągnięcie kiedy mięsień jest skrócony a stawy są w bezpieczniejszej pozycji.

Wykonywanie dynamicznych ruchów z oporem gumy zbiera żniwo kaloryczne, mobilizuje mocniej mięśnie ale nie naciąga zbytnio przyczepów mięśniowych.

Nie wytrenowane i zastałe ciało potrzebuje ruchu, ale naciąganie przyczepów mięśniowych lepiej przełożyć na rozciąganie na koniec treningu. Na początku potrzeba się rozruszać, i zachęcić ciało do ruchu. Kilkudniowe zakwasy które występują w przypadku silniejszego naciągania przyczepów mięśniowych poprzez używanie (często nieumiejętne na początku) wolnych ciężarów to zła droga.

To czego nie zrobi bieganie, piłka nożna, jazda na rowerze to harmonijne pobudzenie wszystkich kluczowych mięśni do pracy w bezpiecznym zakresie.

Można powiedzieć że bieganie jest dosyć naturalną funkcją człowieka. Jednak nasz tryb życia i pracy powoduje że upośledzamy zakresy ruchu i elastyczność nóg, pleców i całej gamy drobniejszych elementów związanych ze specyfiką pracy i tego na czym siedzimy i jak. Te ograniczenia nie nikną kiedy zaczynamy biegać i łatwo te ograniczenia zamieniają się w problemy – a przecież chcieliśmy dobrze…

Tu wpada z pomocą guma. Guma to świetne narzędzie odciążające dzięki czemu będziemy w stanie wykonać bezpiecznym przysiad w większym zakresie ruchu.

Możliwość używania stawów w pełnym zakresie jest absolutnym fundamentem naprawy i uzdrawiania ciała oraz w rezultacie poprawy naszego wyglądu i samopoczucia.

Dlatego zachęcam Cię do eksploracji ćwiczeń z gumami oraz poznaniu możliwości jakie dają ponieważ są to genialne i mimo prostoty bardzo inteligentne narzędzia treningowe.

Poniżej propozycja do potrenowania w domu. 3 x 3 bloki ćwiczeń. Taka wersja tego treningu to spore wyzwanie, ale zdecydowanie warte swoich rezultatów.

Jeśli to za dużo…

Możesz wybrać tylko jeden blok i powtórzyć go trzy razy – będzie to świetne uzupełnienie wiosennego spaceru!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Blog na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: