MACIERZ CZTERDZIESTOLATKA SZCZĘŚLIWE CIAŁO – LEPSZY CZŁOWIEK

Kiedy minąłem 40-tke na liczniku niewątpliwie dopadł mnie lekki niepokój, może nawet i miejscowa panika. Nie boję się liczby 40, natomiast moje ciało zaczęło być inne w zauważalny sposób. Doszło kilka elementów które stały się priorytetowe w treningu i nie są to elementy ze szczytu list przebojówani spalanie tłuszczu, ani masa, ani nawet rzeźba.

Łojej! Jaka bida!

Tak, to zajmuje chwilę zanim człowiek się oswoi ze zmianami w ciele związanymi z wiekiem. Kiedyś byłem kozakiem a teraz jestem bardziej rozważny i powściągliwy jeśli chodzi o intensywność treningów. Mimo wszystko pojawia się w człowieku pewna mądrość i refleksja nad stanem faktycznym i potrzebami ducha.

Priorytety teraz określa komfort funkcjonowania który przejawia się brakiem dolegliwości bólowych, i zauważalnych ograniczeń ruchowych oraz energia do działań przez cały dzień i tydzień.

Bolące kolana, spięte i bolące plecy, niepełny bezpieczny zakres ruchu w barkach, przygarbiona, „schowana” postawa – pod tą listą pewnie podpisze się wiele osób po 40-tce.

Chce się wyglądać lepiej, wyglądać dobrze, a jednocześnie coraz mniej jest czasu na to. No bo skoro musimy przestawić priorytety to z pewnych rzeczy należy zrezygnować, nie da się inaczej. Czyli upraszczając można przytoczyć taki ciąg myślowy – „mam już sporo tłuszczu tu i tam  więc muszę postawić na spalanie, a potem się trochę porobi rozciągania żeby te plecy i kolana nie bolały od ćwiczeń”. Oczywiste jest dla każdego – co ciekawe też dla statystycznego autora podobnych rozważań – że takie podejście sukcesywnie będzie nawarstwiać problemy z ruchomością i bólami w plecach i kolanach, albowiem oszukujemy się bardzo często, a weryfikujemy dużo rzadziej. Sesje u fizjoterapeuty pomogą na chwilę, ale to nasze podejście musi się zmienić, codzienna higiena ciała w celu poprawy jakości życia.

Czy nie wspaniale było by ruszać się bez ograniczeń i dolegliwości bólowych, często lecz nie za dużo, rozsądnie pracując nad dopasowanym do nas programem poprawy zdrowia i wyglądu, uwzględniającym zweryfikowane priorytety oparte na naszym zdrowiu oraz sposobie życia?

Sposób życia to element ukierunkowujący działanie, założenia dietetyczno treningowe, oraz czas jaki faktycznie jesteśmy w stanie poświęcić na treningi oraz przygotowanie posiłków. Sposób życia to rodzina – jeśli dzieci to ile i w jakim wieku. Sposób życia to znajomi oraz czas poświęcony na realizowanie własnych pasji czy po prostu na czytanie książek i poszukiwania.
Dzieci to czas, uwaga i energia. To przede wszystkim żywioł z którym warto nauczyć się żyć żeby samemu się wiele nauczyć, zamiast kruszyć kopie nad jego okiełznaniem. Rodzice mają różne ambicje i wzory do których dążą, ale dzieci są wszystkie podobne i angażujące na podstawowym poziomie.
Wyjście ze znajomymi, to często branie kredytu kosztem jutra – czyli spłata to kac na drugi dzień po wypitych procentach. Nie żyję zbyt higienicznie i nie będę wam wstawiał że tylko żuję sałatę, śpię 8h, i brzydzę się używkami. Staram się jednak zachować równowagę i skutecznie ją przywracać w trudniejszych chwilach.
Jak już ulepimy z tej materii kule i umieścimy je w pojemnikach 24 godzinnych  i a te w zbiornikach 7 dniowych, wtedy możemy dobierać resztę spraw ważnych. 

Zatem nie gońmy się do ciężkiej pracy kiedy należy poświęcić czas na poprawę funkcjonowania – porozciągać i rozgnieść przykurcze, i zmobilizować mięśnie do efektywnej pracy zamiast je „ masakrować”.:) Zatem niech „Trening na dziko” będzie Waszym powrotem do siebie, weryfikacją Waszych potrzeb i Waszego ciała, posłuchaniem siebie bez przeszkadzajek, na łonie przyrody. Wdech..:)
Gotowi na lepszych siebie? Do dzieła! Na początek spontaniczny trening w plenerze, dotykanie drzew, powrót do korzeni:) 

Róbcie swoje Dziewczyny i Chłopaki! Ja chciałbym Was nakręcić pozytywnie jak tylko się da!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Blog na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: