TYŁ NA PRZÓD

Pośladki to temat numer 1.

Można nie posiadać kraty na brzuchu, ale jędrne i kształtne pośladki wyciągają dużo lepszą średnią w notowaniach atrakcyjnościMięśnie pośladkowe to również jeden z najważniejszych mięśni w zespole mięśni posturalnych oraz na pewno najsilniejszy. Tak wynika z nazwy i definicji.

Kolejna sprawa, która przemawia za pierwszeństwem tyłu, to fakt, iż zawsze w mniejszym lub w większym stopniu podczas ćwiczeń na mięśnie pośladkowe ćwiczymy również uda przód i tył. Kolejny atut to fakt, że trenując nogi/pośladki naprzemiennie, mobilizujemy wewnętrzne i zewnętrzne mięśnie ud oraz mięśnie głębokie, szkieletowe, odpowiedzialne między innymi za równowagę i refleks. Czyli niby tylko „tyłek”, a stoi za nim cały szereg korzyści, które jeszcze potwierdzają silną metaboliczną odpowiedź organizmu na trening nóg – podwyższona konsumpcja kalorii jeszcze kilka godzin po treningu.

Myślę, że ciężko z tym wszystkim polemizować, bo hasło „czas ruszyć d…pę” ma solidne fundamenty merytoryczne.
Warto podkreślić, że zupełnie nierozsądne jest myślenie o ćwiczeniu pośladków jako o domenie kobiet. Każdy ma swoje 4 literki i powinien je mobilizować do pracy dla zdrowia ogólnego i wyglądu szczególnego.

W związku z powyższą litanią ochów i achów nad wagą ćwiczeń pośladków pozwalam sobie zaprezentować krótki, ale intensywny trening, który dojdzie gdzie trzeba i zajmie jakieś 25 minut pięknego słonecznego poranka lub popołudnia.
Sekwencje ćwiczeń wykonaj od 2 do 4 razy!

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s