Co znaczy SFITS, i dlaczego to jest takie dobre?

STREGTH & FORM INDIVIDUAL TRAINING SYSTEM

SFITS- holistyczny system treningowo – diagnostyczny oparty na 20 latach doświadczeń pracy z ciałem. Metody treningowe SFITS czerpią z metodyki sztuk walk, tańca, treningu siłowego i funkcjonalnego. Na tej bazie ćwiczący w miarę realizowania planu treningowego buduje solidne fundamenty w oparciu o poszczególne elementy treningowe, których celem najważniejszym jest działanie prozdrowotne. Punktem wyjścia jest umożliwienie wykonywania pełnych ruchów w stawach w odciążeniu oraz niwelowanie dolegliwości bólowych i dyskomfortu.
W dalszych etapach poprzez ćwiczenia funkcjonalne uzdrawiamy i utrwalamy zdrowe wzorce ruchowe sukcesywnie moderując intensywność.
Kolejny, trzeci etap, to budowanie siły i wytrzymałości. Opieramy się na ciężarze własnym – kalistenika, oraz ciężarach wolnych – hantle, sztangi, kettlebells.
Ważne jest że w każdym etapie występują elementy z dwóch pozostałych, zajmują jednak istotnie mniejszą część treningu.
Dzięki takiemu podejściu występuje duża różnorodność form treningowych. Należy przy tym wszystkim podkreślić że dyspozycja psychofizyczna stanowi punkt decydujący o kierunku i intensywności treningu. To trening jest dla człowieka, który podlega wahaniom i odchyleniom. Kiedy dochodzi do silnych odchyleń, ruch powinien równoważyć stan psychiczny i dyspozycję. Wyciszenie człowieka bywa trudne, a męczenie go wówczas nie ma sensu.

Elementy zmiany diety są najczęściej najważniejszym elementem poprawy zdrowia i wyglądu fizycznego. Każdy etap pracy wymaga zaangażowania ćwiczącego w wypracowanie najefektywniejszych składników diety we współpracy z trenerem i dietetykiem. Nie ma treningu który wynagrodzi szkodliwe i bezwartościowe jedzenie. Dobre jedzenie i rozsądny trening to lepsze życie.

 Michał Glibowski

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s